تبلیغات
دوران تنهایی - 10 عکس بسیار واقعی از ارواح در تاریخ
 
دوران تنهایی
زبان دوستی واژه نیست، معناست
درباره وبلاگ


سلام دوستان عزیز
عمده فعالیت این وبلاگ در زمینه شعر و ادبیات و معرفی اثار برتر نویسندگان میباشد

امیدوارم لحظات خوبی رو در این وبلاگ داشته باشید و از مطالب استفاده کنید....

برای با خبر شدن از اخرین مطالب وبلاگ میتوانید RSS وبلاگ رو در وبلاگ یا سایت خود قرار دهید
در صورت نیاز شما رو راهنمایی می کنم.

****

خودم را نامگذاری کردم قبل از تولدم
جای تعجب نیست که با نام ؟ متولد شدم
در شهر گل سرخ

در هفت سالگی وقتی بادبادکم سقوط کرد قلبم اتش گرفت.
که خود شروعی دوباره بود برای رسیدن به بزرگترین ارزوها...
وقتی برای اولین بار به اینه نگاه کردم متوجه دسته کوکی شدم که روی سرم در حال چرخش بود.

پرتلاش در باتلاق خشک زندگی قدم می گذارم.
همانند پرنده ای محبوس در سمان ذهنم بلند پروازی می کنم.
و این را می دانم ادم بی ظرفیت با قطره اب خفه می شود.
سیاهی را رنگ صلح می دانم.
تمام مردم دنیا به یک زبان سکوت می کنند، و من با سکوت تکلم می کنم.
قلبم به احترام مهربانی کلاهش را برمی دارد.
بدون قلب هم همه را دوست دارم.
راه راستی از تونل وحشت واقعی می گذرد.
ولی با شجاعت قله را فتح می کنم.
با جام طلا بخار اب را می نوشم
و مهمترین قانون ( دوستی) را یاد اوری می کنم.
دلم مانند اینه است
چون توهین و تملق در قاموس اینه نیست.
من از روی هدف پایان را می بینم.
و برای اینکه بهار را نبرند ان را به درخت نیمه جان زندگی فقل کردم. اگر بهار بودم تیر چراغ برق را هم از نعمت روییدن محروم نمی کردم.
هر چه از کودکی فاصله می گیرم فصل ها به هم نزدیکتر می شوند. و فصل جاودان نزدیک است.
در روز های افتابی زیر سایه ام می ایستادم.
اما در اخرین هنگام انقدر حواس سایه ام پرت بود که دنبال شخص دیگری روانه شد تا زمان فراموشی.
زندگی ام جزیره ای دور افتاده است که جز خودم ساکنی ندارد .
در خودم محبوسم.
و قلبم در رگهایم خون می گرید...
در اخر این را می دانم نویسنده ای که نوشته اش را خواننده نمی فهمد اگر ننویسد زود تر به مقصد می رسد ولی من در خلوت خودم می نویسم.

خداوندا: در زندگی ام کسانی هستند که در اعماق قلبم جای دارند . به خاطر بودنشان سپاسگزارم.
و بسیار بودند انهایی که دلم را شکستند
اما گل روی جسد باغبان هم می روید.***
روزی تنها خواهم ماند
دلیل آن تفاوت است و تفاوت از جنس دنیاست...

در آن روز زندگی و تمام خواسته هاو قلب خود راکه در بر گیرنده شیرین ترین خاطرات است به روزگار خواهم باخت و این مجازات من است.

آن روز خواهد رسید...
و من از یاد میروم.

اما در جزیره وجود من تنها خاطرات ارامبخش روح من است...

تنها (13/4/89)


***
سخت ترین کار بیدار کردن کسی است که خود را به خواب زده است...

***
وقتی تنهایید آن را خلوت خود بنامید ، نه غریبی و بی کسی...

مدیر وبلاگ : تنها
مطالب اخیر
نویسندگان
امروزه با وجود دوربین های دیجیتالی و ابزارهایی چون فوتوشاپ، سخت میشود در مورد واقعی یا قلابی بودن عکسی نظر داد، مخصوصا اگر عکس مورد نظر راجب پدیده ای فرازمینی همچون روح باشد.
بحث و جدل در مورد واقعیت موضوع ارواح، بحثی بی پایان است. با اینکه اسناد و مدارک بسیاری در قبول این قضیه وجود دارد ولی هنوز تعدادی از مردم آن را انکار میکنند.
عکس هایی که در این پست گرد آوری شده اند، جزء قدیمی ترین عکس هایی هستند که به صورت تصادفی از ارواح گرفته شده اند. با وجود شواهد بسیار و شرایط خاصی که این عکس ها در آن گرفته شده اند، احتمال ساختگی بودن آنها بسیار کم میشود و از همه مهمتر اینست که در آن زمان هیچ کدام از تکنولوژی های امروزی همچون دوربین های دیجیتالی و ابزار های ویرایش عکس چون فوتوشاپ اختراع نشده بودند.
با این وجود، باور واقعی یا غیر واقعی بودن این عکس ها را به عهده خود شما میگذاریم.

عکس های بسیار واقعی از ارواح


10. کوینزلند، استرالیا - سال 1946

عکس روح در کوینزلند استرالیا

سال 1946، Queensland استرالیا توسط مادری که از قبر دختر نوجوانش عکس برداری می کرده است. گفته شده در لحظه عکس برداری هیچ شخصی در منطقه حضور نداشته و پس از ظاهر شدن عکس، تصویر دختر کوچکی که روی قبر نشسته است، نمایان میشود.
این خانم نتوانست عکس بچه ظاهر شده در عکس را شناسایی کند و به همین دلیل احتمال اینکه تصویر نهایی یک دابل اکسپوژر (Double Exposure) باشد نیز بسیار کم میشود.

9. کشتی S.S Watertown - سال 1924

روح های کشتی s.s watertown

این عکس مشهور که در سال 1924 گرفته شده است، تصویر دو خدمه کشتی تازه فوت شده در اثر خفگی را در موج های اطراف کشتی تجاری S.S Watertown نشان میدهد. با این که من خودم زیاد طرفدار عکس های این چنینی نیستم (عکس های ماتریکسی) ولی با وجود شواهدی چون خدمه ی دیگر کشتی که چندین بار همین صورت ها را در امواج دریا مشاهده کرده و حتی آنها را به عنوان دو خدمه کشتی تازه فوت شده شناسایی کرده اند، در این مورد شرایط فرق میکند.
حتی کار آگاهی نیز نگاتیو مربوط به این عکس را آنالیز کرده و مدرکی برای ساختگی بودن آن نیافته است.

8. Shropshire، انگلستان - سال 1995

روح در آتش سوزی سالن شهر wem

این عکس مرموز که در سال 1995 در جریان یک آتش سوزی در سالن شهر Wem در شروفشیر انگلستان، توسط یک عابر گرفته شده است، تصویر دختر جوانی را نشان میدهد که از بین زبانه های آتش به بیرون نگاه میکند.
جالب است که در هنگام عکس برداری هیچ چیز غیر معمولی در عکس دیده نشده بود و پس از ظاهر کردن نگاتیو، تصویر این دختر در آن نمایان شد.
آتش نشانان با دیدن این عکس، خاکسترهای باقی مانده را برای پیدا کردن بقایای جسد او جستجو کردند، ولی چیزی نیافتند.
ساکنین شهر گفته اند که زمانی یک دختر جوان بنام Jane Churm به تصادف سالن اصلی شهر را در سال 1677 آتش زده بود و روح او از آن موقع تا به حال به این سالن رفت و آمد میکرده است. آیا دختر درون عکس، همان دختر آتش افروزی بوده که مردم از آن صحبت کرده اند؟!

7. گورستان Bachelor - سال 1991

روح در گورستان bachelor

یکی از عکس هایی که میتوان گفت "بیش از حد خوب است که واقعی باشد"، این یکی نسبت به دیگر عکس ها از شجره نامه بهتری برخوردار است، زیرا اولا توسط یک محقق حرفه ای علوم فوق الطبیعه عکس برداری شده است، ثانیا برخلاف دیگر عکس ها که تقریبا همه اوقات در تاریکی شب گرفته میشوند، در روشنی کامل روز گرفته شده است.
این عکس در گورستان سبز Bachelor استان ایلی نویز آمریکا، توسط گروه تحقیقاتی علوم ماورا الطبیعه در دهم آگوست 1991 عکس برداری شده است. عکاس آن Mari Huff با استفاده از فیلم مونوچروماتیک فوق سریع در منطقه، چندین ناهنجاری الکترومغناطیس را شناسایی کرد و در نهایت توانست این عکس خارق العاده که تصویر زنی با کفن سفید و در حالت نشسته روی قبر را نشان میدهد، با دوربین خود تصویر برداری کند. همچنین اگر توجه کنید می بینید که قسمت های زیرین پاهای او به صورت شفاف نمایان شده اند. البته این چیز عجیبی نیست، مگر یک روح قرار است چه شکلی باشد؟

6. آلیس اسپرینگز، استرالیا - سال 1959

روح در alice springs استرالیا

گرفته شده در سال 1959 توسط کشیشی بنام R.S. Blance در Corroboree Rock نزدیک آلیس اسپرینگز، استرالیا. واقعیت این عکس معروف سال های زیادی است که به صورت یک راز باقی مانده است و هنوز که هنوزه توجیه قابل قبولی برای آن پیدا نشده است. البته ساخت چنین عکسی با استفاده از نرم افزارهای کامپیوتر امروزی (مثل فوتوشاپ) کار زیاد سختی نیست ولی در سال 1959 تقریبا نزدیک به محال است.

5. نیروی دریایی کشتی HMS Daedalus - سال 1919

روح کشتی hms daedalus

یکی دیگر از عکس های کلاسیک و جالب از ارواح، این عکس در سال 1919 توسط افسر باز نشسته RAF (آقای
Victor Goddard) گرفته شده است که افراد بخش او در نیروی دریایی سلطنتی کشتی HMS Daedalus را نشان میدهد.
تصویر شفافی از صورت یک مرد در سمت بالایی و چپ این عکس کاملا مشخص است. چندین نفر از افراد کشتی چهره او را به عنوان مکانیک Freddy Jackson تشخیص داده اند. Freddy دو روز قبل از گرفته شدن عکس به طور تصادفی توسط تیغ پروانه های کشتی کشته شده بود و مراسم تشییع جنازه او نیز در همان روز گرفته شد. ظاهرا Freddy نمی خواست لذت عکس گرفتن با همکارانش را از دست بدهد.

4. Sunnyvale، کالیفورنیا - سال 1979

روح فروشگاه toys-r-us کالیفورنیا

به جرات میتوان گفت یکی از قابل اعتماد ترین عکس هایی که از ارواح گرفته شده است همین عکس است، زیرا بر طبق شواهد، شرایط عکس برداری کاملا کنترل شده بوده و حتی چندین شاهد حاضر در محل نیز بر واقعیت آن گواهی داده اند، که احتمال ساختگی بودن آن را بسیار کم میکند.
سال 1978، Sunnyvale کالیفورنیا، فروشگاه اسباب بازی فروشی Toys-R-Us که به خاطر فعالیت های بیش از حد
فرا طبیعی در بین مردم مشهور شده است. این عکس که توسط یکی از کارکنان برنامه تلویزیونی Thats Incredible! گرفته شده، تصویر فروسرخ مردی را نشان میدهد که به شکل بسیار عادی به دیوار مغازه تکیه داده است. جالب اینجاست که در لحظه عکس برداری هیچ کدام از افراد حاضر در محل و حتی خود عکاس نیز شخصی با این مشخصات را در فروشگاه ندیده بود.
بر طبق گفته ها در سال 1869 مرد جوانی بر اثر اثابت ضربه تبر خودکشی کرده بود، که شاید همین موضوع لباس پوشیدن عجیب او را نیز توجیه کند.

3. کلیسای Combermere - سال 1891

روح کلیسای combermere

این عکس مشهور و شاید یکی از قدیمی ترین نمونه های عکس برداری از روح در سال 1891 داخل کتابخانه کلیسای Combermere توسط شخصی بنام Sybell Corbet گرفته شده است.
مدت آشکار سازی این عکس تقریبا یک ساعت اعلام شده است و تصویر مردی نشسته روی صندلی در نمای نزدیک آن با کمی دقت دیده میشود.
در لحظه ای که این عکس گرفته می شده است، لرد Combermere، فرمانده ارشد سواره نظام بریتانیا در چهار مایلی این کلیسا در حال به خاک سپاری شدن بود و کلیسا یا همان خانه او نیز کاملا خالی از سکنه و در های آن قفل شده بود. (البته در اینجا این سوال پیش می آید که با وجود قفل بودن خانه چگونه کسی میتوانسته وارد ساختمان شود و از آن عکس بگیرد)
علاوه بر این افرادی که لرد Combermere را می شناختند، صورت او را به طور دقیق در عکس شناسایی کردند، و ما نباید تعجب کنیم که این پیر مرد میخواسته برای آخرین بار از محل زندگی خود دیدن کند.

2. خانواده Chinnery - سال 1959

روح خانواده chinnery

موقع بازدید از قبر مادرش در سال 1959، خانم چینری تصمیم گرفت که آخرین نوار فیلم دوربین خود را با گرفتن عکسی از شوهرش نشسته در داخل ماشین، تمام کند، ولی او نمیدانست که شخص دیگری که همان مادر اوست داخل ماشین نشسته است. بعد از ظاهر شدن فیلم صورت شخصی نشسته در صندلی عقب خودرو در تصویر نمایان میشود. خانم چینری و چندین عضو دیگر خانواده اصرار داشتند که این صورت، متعلق به مادر اوست که طبق معمول در صندلی همیشگی خود در عقب ماشین نشسته و منتظر است که به خانه برده شود.
حتی یک متخصص عکاسی نیز نگاتیو مربوط به این عکس را مورد بررسی قرار داده و اظهار داشته که تصویر ایجاد شده به هیچ وجه نمیتوانسته یک بازتاب عادی و یا دابل اکسپوژر باشد. اگر توجه کنید، می بینید که بر خلاف دیگر عکس ها، این بار شبح ما به صورت کاملا عادی نمایان شده است، بدون هیچ گونه شفافیت و یا نور غیر عادی که از داخل او بگذرد. حتی عینک هایش هم نور را منعکس میکنند!

1. سالن Raynham، انگلستان - سال 1936

روح سالن raynham انگلستان

شاید مشهورترین عکسی که از این ساکنین مرموز زمین یا همان ارواح گرفته شده است، همین عکس باشد. این عکس دلهره آور که در سال 1936 توسط عکاسان مجله ای انگلیسی بنام Country Living از سالنی در شهر Norfolk انگلستان بنام Raynham گرفته شده است، تصویر زنی را نشان میدهد که از پله های راه روی این سالن در حال پایین آمدن است.
بر خلاف دیگر عکس ها که معمولا پس از پردازش و ظاهر شدن فیلم، تصویری در آنها دیده میشود، در این عکس تصویر این خانم تنها چند ثانیه قبل از ضربه زدن به شاتر نمایان شده است!! از همه مهمتر اینکه تا به حال صدها متخصص حرفه ای عکس برداری، نگاتیو مربوط به این عکس را با دقت بسیار موشکافی کرده اند و به هیچ سند یا مدرکی که ساختگی بودن آن را نشان دهد، دست نیافتند.
این عکس هنوز که هنوزه از نظر بسیاری به عنوان "بهترین عکس گرفته شده" تا کنون مطرح شده است.
نوع مطلب : متافیزیک، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
یکشنبه 28 مهر 1392 08:42 ب.ظ
عکسهای جالبی بود. بهرحال صرف نظر از واقعی بودن یا نبودن این عکس‌ها، حقیقت وجود روح امری حتمی است که منطبق بر عقل، منطق، شریعت و حتی آزمایشات فیزیکی است. به امید روزی که ما نیز رهسپار دیار فرح‌بخش ارواح شویم.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


موضوعات
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

راهنمای مدیریت