تبلیغات
دوران تنهایی - اشنایی که جان صاحبانشان را به لب رساندند
 
دوران تنهایی
زبان دوستی واژه نیست، معناست
درباره وبلاگ


سلام دوستان عزیز
عمده فعالیت این وبلاگ در زمینه شعر و ادبیات و معرفی اثار برتر نویسندگان میباشد

امیدوارم لحظات خوبی رو در این وبلاگ داشته باشید و از مطالب استفاده کنید....

برای با خبر شدن از اخرین مطالب وبلاگ میتوانید RSS وبلاگ رو در وبلاگ یا سایت خود قرار دهید
در صورت نیاز شما رو راهنمایی می کنم.

****

خودم را نامگذاری کردم قبل از تولدم
جای تعجب نیست که با نام ؟ متولد شدم
در شهر گل سرخ

در هفت سالگی وقتی بادبادکم سقوط کرد قلبم اتش گرفت.
که خود شروعی دوباره بود برای رسیدن به بزرگترین ارزوها...
وقتی برای اولین بار به اینه نگاه کردم متوجه دسته کوکی شدم که روی سرم در حال چرخش بود.

پرتلاش در باتلاق خشک زندگی قدم می گذارم.
همانند پرنده ای محبوس در سمان ذهنم بلند پروازی می کنم.
و این را می دانم ادم بی ظرفیت با قطره اب خفه می شود.
سیاهی را رنگ صلح می دانم.
تمام مردم دنیا به یک زبان سکوت می کنند، و من با سکوت تکلم می کنم.
قلبم به احترام مهربانی کلاهش را برمی دارد.
بدون قلب هم همه را دوست دارم.
راه راستی از تونل وحشت واقعی می گذرد.
ولی با شجاعت قله را فتح می کنم.
با جام طلا بخار اب را می نوشم
و مهمترین قانون ( دوستی) را یاد اوری می کنم.
دلم مانند اینه است
چون توهین و تملق در قاموس اینه نیست.
من از روی هدف پایان را می بینم.
و برای اینکه بهار را نبرند ان را به درخت نیمه جان زندگی فقل کردم. اگر بهار بودم تیر چراغ برق را هم از نعمت روییدن محروم نمی کردم.
هر چه از کودکی فاصله می گیرم فصل ها به هم نزدیکتر می شوند. و فصل جاودان نزدیک است.
در روز های افتابی زیر سایه ام می ایستادم.
اما در اخرین هنگام انقدر حواس سایه ام پرت بود که دنبال شخص دیگری روانه شد تا زمان فراموشی.
زندگی ام جزیره ای دور افتاده است که جز خودم ساکنی ندارد .
در خودم محبوسم.
و قلبم در رگهایم خون می گرید...
در اخر این را می دانم نویسنده ای که نوشته اش را خواننده نمی فهمد اگر ننویسد زود تر به مقصد می رسد ولی من در خلوت خودم می نویسم.

خداوندا: در زندگی ام کسانی هستند که در اعماق قلبم جای دارند . به خاطر بودنشان سپاسگزارم.
و بسیار بودند انهایی که دلم را شکستند
اما گل روی جسد باغبان هم می روید.***
روزی تنها خواهم ماند
دلیل آن تفاوت است و تفاوت از جنس دنیاست...

در آن روز زندگی و تمام خواسته هاو قلب خود راکه در بر گیرنده شیرین ترین خاطرات است به روزگار خواهم باخت و این مجازات من است.

آن روز خواهد رسید...
و من از یاد میروم.

اما در جزیره وجود من تنها خاطرات ارامبخش روح من است...

تنها (13/4/89)


***
سخت ترین کار بیدار کردن کسی است که خود را به خواب زده است...

***
وقتی تنهایید آن را خلوت خود بنامید ، نه غریبی و بی کسی...

مدیر وبلاگ : تنها
مطالب اخیر
نویسندگان

اشنایی که جان صاحبانشان را به لب رساندند

همه‌چیز در خانه به هم ریخته است. نگاه غضب‌آلود اطرافیان به دخترک دوخته شده و او با چهر‌ه‌ای غم زده به همه می‌گوید که به ریختگی خانه کار او نیست و عروسکش این کار را کرده است. همین حرف، اطرافیان را بیشتر عصبانی می‌کند. ناگهان صدایی از اتاق کناری به گوش می‌رسد. وقتی همه سراسیمه خود را به آنجا می‌رسانند در کمال ناباوری وسایل اتاق را که چند ساعت پیش مرتب کرده بودند دوباره به هم ریخته می‌بیند و کمی آن طرفتر عروسکی را می‌بینند که روی زمین افتاده است. عروسکی که آنها فکر می‌کنند روح‌زده است اما هیچ‌کس نمی‌توان دخالت او را در این کار ثابت کند. اشیای مختلفی وجود دارند که ادعا‌های باورنکردنی زیادی درباره طلسم شدن آنها وجود دارد، اما با وجود این، هیچ‌کسی نتونسته است این ادعاها را ثابت کند.

مرد نگران
25 سال بود که تابلوی نقاشی یک مرد مضطرب در انباری خانه مادر بزرگ «شان رابینسون» خاک می‌خورد تا اینکه پس از مرگ مادربزرگ‌، شان آن را به ارث برد. مادربزرگ همیشه به شان می‌گفت که شخصیت نقاشی یک شیطان است و نقاش از خون خود برای کشیدن آن استفاده کرده و پس از کشیدن تابلو، خودش را کشته است. او ادعا می‌کرد که وقتی تابلو به دیوار خانه‌اش آویزان بود، صدای گریه را می‌شنیده و سایه مردی را در خانه‌اش می‌دیده و برای همین تابلو را به انباری برد و دیگر هیچ‌وقت آن را بیرون نیاورده است. رابینسون ادعا می‌کرد به محض اینکه نقاشی را به خانه‌اش برد، اتفاق‌هایی دقیقاً شبیه آنچه مادربزرگش تعریف کرده بود شروع به رخ دادن کرد. پسر شان بدون دلیل از پله‌ها می‌افتاد. یک نفر موهای دخترش را از پشت سر می‌کشید و آنها سایه مردی را در خانه می‌دیدند و صدای گریه می‌شنیدند. شان دوربینی در خانه‌اش نصب کرد تا همه وقایع را فیلمبرداری کند. فیلم این دوربین که در اینترنت منتشر شده است باز و بسته شدن درها بلند شدن دود به هوا و حتی افتادن تابلو نقاشی از روی دیوار را نشان می‌دهد پس از همه این اتفاق‌های عجیب طولی نکشید که شان هم مثل مادربزرگش تابلوی نقاشی را به زیرزمین برد تا از همه این حوادث در امان باشد.

نقاشی دردسرساز
سال 2000، در جراحی اینترنتی «ای‌بی» فرد ناشناسی یک تابلوی نقاشی اثر هنرمندی به نام «بیل استانهام» را به حراج گذاشت. نام این تابلو «دست‌ها مانع او می‌شوند» بود. ادعا می‌شود که این تابلوی نقاشی یکی از روح‌زده‌ترین اثرهای هنری جهان به شمار می‌رود. در این تابلو پسر بچه‌ای همراه با یک عروسک ترسناک دیده می‌شود که کنار یک در شیشه‌ای ایستاده‌اند، براساس شناسنامه، این نقاشی در سال 1972 کشیده بود و یک زوج کالیفرنیایی آن را خریداری کرده بودند. این زن وشوهر قبل از اینکه نقاشی را در اینترنت به حراج بگذارند، مشکلاتی که خریدار همراه تابلو با خود به خانه می‌برد را نیز ذکر کردند. طبق ادعای این زوج اشکال تابلو شب‌ها به حرکت درمی‌آمدند و حتی کاملاً از روی بوم نقاشی محو می شدند، ساکنان خانه‌ای که تابلو در آن نگهداری می‌شد، بعضی وقت پسرک داخل نقاشی را می‌دیدند که از در وارد اتاق می‌شد هرکسی که این نقاشی را می‌دید احساس می‌کرد بیمار و ضعیف شده است. کودکان با دیدن نقاشی جیغ می‌کشیدند و از اتاق فرار می‌کردند. بزرگترها هم گاهی اوقات احساس می‌کردند دست‌هایی نامرئی آنها را گرفته و بعضی‌ها هم ادعا می‌کردند که گرمای زیادی را نزدیک خود احساس می‌کنند. در این بین به گفته افرادی که اصل تابلوی نقاشی را به صورت آنلاین دیده بودند. احساس ناامنی و ترس به آنها دست داده بود، حتی یکی از خریداران ادعا کرد که دستگاه پرینتر به هیچ عنوان از نقاشی کپی نمی‌گرفت در حالی که همیشه وی با این دستگاه کار می‌کرد و سالم بود.
این نقاشی توسط گالری هنری گراند پریکس خریداری شد. وقتی مسئول گالری با خالق این اثر صحبت کرد. مرد نقاش از شنیدن اینکه اثرش در مورد تحقیق ماوراءالطبیعه قرار گرفته بسیار شگفت‌زده شد زیرا پیش از این هم دو نفر دیگر این نقاشی را مورد بررسی قرارد داده بودند که هر دوی آنها در عر ض یک سال جان باخته بودند.

لباس عروسی که می‌چرخد
سال 1849، دختری به نام «آناباکر» از یک خانواده ثروتمند به پسر آهن‌فروشی از خانواده طبقه متوسط دل بست الیس باکر پدر آنا، اجازه ازدواج به آنها نداد و دستور داد تا پسر جوان را از محل زندگی‌اش در پنسیلوانیا بیرون کنند و دخترش را هم برای تنبیه به کارگاه نخ‌ریسی فرستاد، آنا آنقدر از دست پدرش عصبانی و ناراحت شد که تا آخر عمر با هیچ مرد دیگری ازدواج نکرد و سال 1914 در تنهایی از دنیا رفت. پیش از اینکه پدر آنا، با ازدواج آنها مخالفت کند. دختر جوان به خیال اینکه به زودی ازدواج خواهد کرد. یک پیراهن عروس زیبا برای خود خریده بود. وقتی ازدواج آنها سرنگرفت، زن دیگری از اقوام باکر به نام «الیزابت دیزارت» این لباس را در شب عروسی‌اش پوشید. پس از مرگ خانواده باکر، این لباس عروس به انجمن تاریخی سپرده شد و خانه باکرها نیز تبدیل به موزه شد، لباس عروس را در یک جعبه شیشه‌ای گذاشتند و آن را در اتاق آنا قراردادند اما پس از مرگ آنا، بازدیدکنندگان موزه مدعی شدند که لباس به خودی خود حرکت می‌کند و این حرکت در شب‌هایی که ماه کامل است بیشتر می‌شود به ادعای آنها لباس عروس از یک طرف اتاق به طرف دیگر می‌رفت و ناگهان جلوی آینه می‌ایستاد انگار که یک عروس در حال تماشای خودش است اما هیچ‌کدام از کارآگاهان ارواح که روی این لباس تحقیق کرده بودند به هیچ نتیجه قطعی‌ای درباره اینکه چرا این لباسی بعضی وقت‌ها به حرکت درمی‌آمد نرسیدند اما بسیاری معتقد بودند این روح آنا باکر است که در لباس عروس ظاهر می‌شود.

آینه جادو
«کشترار میرتل» یکی از روح‌زده‌ترین خانه‌های آمریکا به شمار می‌رود. تاریخ این مزرعه به سال 1796 بازمی‌گردد و روی گورستان سرخپوست‌های آمریکایی ساخته شده است.
گفته می‌شود که در این مزرعه 10 قتل رخ داده و هر روز اتفاق‌های عجیب و غریب زیادی در آنجا می‌افتد. یکی از روح‌زده‌ترین اشیای موجود در خانه‌ای که در مزرعه‌ای قرار دارد، آینه‌ای است که سال 1980 به آنجا آورده شد. مهمان‌ةایی که به این خانه رفت و آمد کرده‌اند همگی ادعا می‌کنند که اشکالی را در این آینه دیده‌اند. همچنین بیشتر آنها مدعی هستند که جای دست بچه‌ای روی شیشه آینه نیز دیده شده است.
در داستان‌های محلی آمده است که در آینه روح «سارا وودراف» و فرزندش وجود دارد. به گفته مردم محلی خانواده وودراف با سم کشته شدند و چون پس مرگ آنها، اینه‌ای که در خانه‌شان بود را با یک پارچه نپوشاندند، روح مادر و فرزند خانواده در آن تسخیر شده استنوع مطلب : متافیزیک، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


موضوعات
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

راهنمای مدیریت