تبلیغات
دوران تنهایی - عكس مشهور ترین و نامی ترین ارواح دنیا!
 
دوران تنهایی
زبان دوستی واژه نیست، معناست
درباره وبلاگ


سلام دوستان عزیز
عمده فعالیت این وبلاگ در زمینه شعر و ادبیات و معرفی اثار برتر نویسندگان میباشد

امیدوارم لحظات خوبی رو در این وبلاگ داشته باشید و از مطالب استفاده کنید....

برای با خبر شدن از اخرین مطالب وبلاگ میتوانید RSS وبلاگ رو در وبلاگ یا سایت خود قرار دهید
در صورت نیاز شما رو راهنمایی می کنم.

****

خودم را نامگذاری کردم قبل از تولدم
جای تعجب نیست که با نام ؟ متولد شدم
در شهر گل سرخ

در هفت سالگی وقتی بادبادکم سقوط کرد قلبم اتش گرفت.
که خود شروعی دوباره بود برای رسیدن به بزرگترین ارزوها...
وقتی برای اولین بار به اینه نگاه کردم متوجه دسته کوکی شدم که روی سرم در حال چرخش بود.

پرتلاش در باتلاق خشک زندگی قدم می گذارم.
همانند پرنده ای محبوس در سمان ذهنم بلند پروازی می کنم.
و این را می دانم ادم بی ظرفیت با قطره اب خفه می شود.
سیاهی را رنگ صلح می دانم.
تمام مردم دنیا به یک زبان سکوت می کنند، و من با سکوت تکلم می کنم.
قلبم به احترام مهربانی کلاهش را برمی دارد.
بدون قلب هم همه را دوست دارم.
راه راستی از تونل وحشت واقعی می گذرد.
ولی با شجاعت قله را فتح می کنم.
با جام طلا بخار اب را می نوشم
و مهمترین قانون ( دوستی) را یاد اوری می کنم.
دلم مانند اینه است
چون توهین و تملق در قاموس اینه نیست.
من از روی هدف پایان را می بینم.
و برای اینکه بهار را نبرند ان را به درخت نیمه جان زندگی فقل کردم. اگر بهار بودم تیر چراغ برق را هم از نعمت روییدن محروم نمی کردم.
هر چه از کودکی فاصله می گیرم فصل ها به هم نزدیکتر می شوند. و فصل جاودان نزدیک است.
در روز های افتابی زیر سایه ام می ایستادم.
اما در اخرین هنگام انقدر حواس سایه ام پرت بود که دنبال شخص دیگری روانه شد تا زمان فراموشی.
زندگی ام جزیره ای دور افتاده است که جز خودم ساکنی ندارد .
در خودم محبوسم.
و قلبم در رگهایم خون می گرید...
در اخر این را می دانم نویسنده ای که نوشته اش را خواننده نمی فهمد اگر ننویسد زود تر به مقصد می رسد ولی من در خلوت خودم می نویسم.

خداوندا: در زندگی ام کسانی هستند که در اعماق قلبم جای دارند . به خاطر بودنشان سپاسگزارم.
و بسیار بودند انهایی که دلم را شکستند
اما گل روی جسد باغبان هم می روید.***
روزی تنها خواهم ماند
دلیل آن تفاوت است و تفاوت از جنس دنیاست...

در آن روز زندگی و تمام خواسته هاو قلب خود راکه در بر گیرنده شیرین ترین خاطرات است به روزگار خواهم باخت و این مجازات من است.

آن روز خواهد رسید...
و من از یاد میروم.

اما در جزیره وجود من تنها خاطرات ارامبخش روح من است...

تنها (13/4/89)


***
سخت ترین کار بیدار کردن کسی است که خود را به خواب زده است...

***
وقتی تنهایید آن را خلوت خود بنامید ، نه غریبی و بی کسی...

مدیر وبلاگ : تنها
مطالب اخیر
نویسندگان
    شاه هملت

روحی که در بیشتر نمایشنامه های شکسپیر همچون مکبث و جولیوس سزار حضور دارد، هملت است که یکی از مشهورترین ارواح حماسی دنیا به شمار می رود و نقش مهمی در دنیای شعر و حماسه سرایی دارد. هملت شخصیت اصلی نمایشنامه ای است که پس از او نوشته شده است. اما بدون روح پدرش هرگز چنین داستانی نوشته نمی شد. شاه هملت سه بار در نمایشنامه ظاهر می شود و هر بار شب هنگام است. این روح به هملت می گوید که توسط برادر خائنش کلادیوس به قتل رسیده است و از او می خواهد انتقامش را از کلادیوس بگیرد.
2.    هلندی سرگردان

هلندی سرگردان، مشهورترین روح بشری و ملوان‌ افسانه‌اى است كه‌ محكوم‌ است‌ تا روز قیامت‌ در دریا سرگردان‌ باشد. این ملوان در قرن 17 میلادی روی دریای آزاد تجارت می کرده است. بر اساس شایعات عموم، این کشتی بسیار بدشگون بوده است. کاپیتان و خدمه آن به خاطر پناه ندادن به کارگران در طوفان دریایی، مورد نفرین و فلاکت قرار گرفتند. این ملوان هلندی بی رحم همه کارگرها را از کشتی بیرون پرت کرده است. «کشتی ارواح» بارها در طول تاریخ توسط مردم در جاهای مختلف دنیا همچون سواحل آفریقای جنوبی دیده شده است.
3.    جادوگر مزرعه بِل

اتفاق هایی که برای مزرعه تنسی جان بِل در خلال سال های 1817 و 1821 میلادی رخ داد به یکی از مشهورترین داستان های ارواح در آمریکا بدل شد. Bell تصمیم داشت به موجود عجیب وغریبی که در مزرعه اش مشاهده کرده است شلیک کند که آن موجود پیش از زخمی شدن، ناپدید می شود. چند هفته بعد، خانواده Bell توسط روحی که سر و صداهای عجیبی ایجاد می کرد، خانه را تکان می داد و دختر بل، به نام بتسی را آزار فیزیکی می داد مورد عذاب و شکنجه قرار گرفتند. این شکنجه ها سال ها ادامه داشت. برخی از تاریخ نویسان اعتقاد دارند این داستان کاملا واقعی و خیلی بیشتر از داستان ارواح است. شواهدی نیز دال بر صحت این ماجرا وجود دارد.  اما در هر صورت، جادوگر بل یکی از معروف ترین ارواحی است که در دنیا شناخته می شود.
4.    کسپر

تقریبا همه ما کسپر را با واسطه کارتونی که از آن ساخته شده است می شناسیم؛ روح سفیدی که لبخند می زند و خیلی هم مهربان است و قصد ترساندن مردم را ندارد. افسانه های نقل می کنند روح کودکی که مرده در دنیا سرگردان است و رفتار دوستانه ای با مردم دارد. کسپر در سری فیلم های سال 1995 میلادی دوباره جان تازه ای گرفت و دوباره در خاطر مردم زنده شد.
5.    مریم خونین

مریم خونین روح زنی است که فرزندان خود را سال ها پیش به قتل رسانده است. آمریکایی ها از دوران مدرسه نام Bloody Mary را زمزمه و نخستین ترس ناشی از روح را با این روح تجربه می کنند. این روح بیشتر در توالت مدرسه ها ظاهر می شود. دستشویی بروید، چراغ ها را خاموش و داخل آینه نگاه کنید، نام او را سه بار تکرار کنید تا مریم خونین ظاهر شود.  
6.    روح سالن تئاتر Drury Lane

در سالن تئاتری که بیش از 300 سال قدمت دارد در غرب لندن، بزرگ ترین هنرپیشه های تئاتر دنیا نقش هایی ایفا کرده اند. همشیه تئاترهای مشهوری در این سالن برگزار می شود اما یکی از نمایشنامه های اجرا شده در این سالن نه برای داستان، بلکه برای روحی است که در متن داستان است. گفته می شود بیش از یک روح در این سالن حضور دارد. یکی از آنها نجیب زاده ای است که شمشیر به دست حرکت می کند.
7.    مسافری که ناپدید می شد

یک زوج آمریکایی روایت می کنند هنگامی که در شب سردی از شب های زمستان تنها در جاده مینه‌سوتا یا مونتانا رانندگی می کردند در میان برف های کنار جاده، دختری دیده اند که شال سبزی به گردن دارد. مسما آنها ترمز می کنند تا دختر را سوار کنند. دختر در صندلی عقب سوار می شود. خیلی حرف نمی زند و در پاسخ اینکه کجا زندگی می کند، به یک مزرعه بسیار دور اشاره می کند. چند دقیقه بعد، این زوج متوجه می شوند دختر ناپدید شده است! آنها به آن مزرعه می روند، در می زنند و زنی با موهای جوگندمی در را باز می کند و زوج به او می گویند آنها مسافری داشته اند که ادعا کرده است اینجا زندگی می کند. زن می گوید: «این ممکن نیست.دختر من 20 سال پیش در یکی از شب های سرد زمستان مرده است.» و او روی چوب رختی جلوی در، شال سبز دخترش را آویزان کرده بوده است.  
8.    روح کریسمس گذشته

در رمان مشهور چارلز دیکنز «سرود کریسمس»، گوژپشتی قصی القلبی به نام ابِنِزر اسکروچ، پس از مشاهده چند روح زندگی اش تغییر می کند و مهربان می شود. این ارواح کریسمس های مختلف (گذشته، حال و آینده) اسکروچ را به او نشان می  دهند. ارواح به طور مدام درس های زندگی و پندهای اخلاقی به اسکروچ می دهند. تا اینکه در آخر اسکروچ متوجه می شود تا چه اندازه به اطرافیان خود بی تفاوت و سرد است.
9.    دستفروش به قتل رسیده

یک روز از روزهای دهه 1840 میلادی در هایدسویله در نیویورک، یک دستفروش دوره گرد جوان وارد خانه آقا و خانم بل می شود تا وسایل خانگی به آنها بفروشد. مستخدم این زوج، دستفروش را به داخل خانه دعوت می کند و او چند روزی آنجا می ماند. دختر اخراج می شود اما چند هفته بعد به طور عجیبی دوباره استخدام می شود. دستفروش گم شده است اما بسیاری از وسایل او در آشپزخانه بل استفاده می شود. دختر خیلی به این مساله توجه نداشت تا اینکه چیزهای عجیبی تجربه می کند و متوجه می شود روح دستفروش است که در خانه حضور دارد. دستفروش در غیبت او به قتل رسیده بود. البته این داستانی است که توسط دو خواهر به نام های مگی و کتی فاکس روایت شده است که ادعا می کنند با روح در تماس هستند. چند سال بعد، این خواهران ادعا کردند داستان قتل دستفروش و روح او دروغی بیش نبوده است. اما آنها همچنان به مذهب روح گرایی گرایش دارند و احضار ارواح می کنند.
10.    اسلیمر

اسلیمر یک روح سبز عجیب و غریب و خنده دار است که در فیلم ها و کارتون های روح گیری وجود دارد. این روح سبز و زشت است و می تواند لیزابه از دهان خود بیرون بریزید. این روح شخصیت کارتونی مورد علاقه کودکان است.

نوع مطلب : متافیزیک، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


موضوعات
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

راهنمای مدیریت