تبلیغات
دوران تنهایی - مثلث برمودا
 
دوران تنهایی
زبان دوستی واژه نیست، معناست
درباره وبلاگ


سلام دوستان عزیز
عمده فعالیت این وبلاگ در زمینه شعر و ادبیات و معرفی اثار برتر نویسندگان میباشد

امیدوارم لحظات خوبی رو در این وبلاگ داشته باشید و از مطالب استفاده کنید....

برای با خبر شدن از اخرین مطالب وبلاگ میتوانید RSS وبلاگ رو در وبلاگ یا سایت خود قرار دهید
در صورت نیاز شما رو راهنمایی می کنم.

****

خودم را نامگذاری کردم قبل از تولدم
جای تعجب نیست که با نام ؟ متولد شدم
در شهر گل سرخ

در هفت سالگی وقتی بادبادکم سقوط کرد قلبم اتش گرفت.
که خود شروعی دوباره بود برای رسیدن به بزرگترین ارزوها...
وقتی برای اولین بار به اینه نگاه کردم متوجه دسته کوکی شدم که روی سرم در حال چرخش بود.

پرتلاش در باتلاق خشک زندگی قدم می گذارم.
همانند پرنده ای محبوس در سمان ذهنم بلند پروازی می کنم.
و این را می دانم ادم بی ظرفیت با قطره اب خفه می شود.
سیاهی را رنگ صلح می دانم.
تمام مردم دنیا به یک زبان سکوت می کنند، و من با سکوت تکلم می کنم.
قلبم به احترام مهربانی کلاهش را برمی دارد.
بدون قلب هم همه را دوست دارم.
راه راستی از تونل وحشت واقعی می گذرد.
ولی با شجاعت قله را فتح می کنم.
با جام طلا بخار اب را می نوشم
و مهمترین قانون ( دوستی) را یاد اوری می کنم.
دلم مانند اینه است
چون توهین و تملق در قاموس اینه نیست.
من از روی هدف پایان را می بینم.
و برای اینکه بهار را نبرند ان را به درخت نیمه جان زندگی فقل کردم. اگر بهار بودم تیر چراغ برق را هم از نعمت روییدن محروم نمی کردم.
هر چه از کودکی فاصله می گیرم فصل ها به هم نزدیکتر می شوند. و فصل جاودان نزدیک است.
در روز های افتابی زیر سایه ام می ایستادم.
اما در اخرین هنگام انقدر حواس سایه ام پرت بود که دنبال شخص دیگری روانه شد تا زمان فراموشی.
زندگی ام جزیره ای دور افتاده است که جز خودم ساکنی ندارد .
در خودم محبوسم.
و قلبم در رگهایم خون می گرید...
در اخر این را می دانم نویسنده ای که نوشته اش را خواننده نمی فهمد اگر ننویسد زود تر به مقصد می رسد ولی من در خلوت خودم می نویسم.

خداوندا: در زندگی ام کسانی هستند که در اعماق قلبم جای دارند . به خاطر بودنشان سپاسگزارم.
و بسیار بودند انهایی که دلم را شکستند
اما گل روی جسد باغبان هم می روید.***
روزی تنها خواهم ماند
دلیل آن تفاوت است و تفاوت از جنس دنیاست...

در آن روز زندگی و تمام خواسته هاو قلب خود راکه در بر گیرنده شیرین ترین خاطرات است به روزگار خواهم باخت و این مجازات من است.

آن روز خواهد رسید...
و من از یاد میروم.

اما در جزیره وجود من تنها خاطرات ارامبخش روح من است...

تنها (13/4/89)


***
سخت ترین کار بیدار کردن کسی است که خود را به خواب زده است...

***
وقتی تنهایید آن را خلوت خود بنامید ، نه غریبی و بی کسی...

مدیر وبلاگ : تنها
مطالب اخیر
نویسندگان
شنبه 20 مهر 1392 :: نویسنده : تنهاhttp://reza31430.persiangig.com/bermoda/13.jpg

نا حیه ای در غرب اقیانوس اطلس نزدیك جنوب شرقی ایالت متحده تشكیل یك مثلث را می دهد. این مثلث از برمودا در شمال شروع شده و تا جنوب فلوریدا وسعت یافته وسپس به طرف مشرق كشیده می شود. از باهاما و پورتریكو گذشته تا حدود 40 درجه غربی ادامه می یابد و بعد از ان دوباره به برمودا می رسدالبته بیشتر به صورت یك بیضی است تا مثلث. این ناحیه دارای نیرویی مخرب و باور نكردنی در دنیای راز های غیر قابل تفسیر است. راس این مثلث محتملا برمودا و میامی و فلوریدا سن خوان در پورتریكو هست.  معمولا مثلث برمودا را چنین بیان می كنند جایی كه بیش از صدها هواپیما و كشتی در هوای تیره و تار نابود شده اند و بیشتر این اتفاقات از سال 1945 به بعد روی داده است و دران محل بیش از هزار تن در  طول این زمان جان خود را از دست داده اند بدون انكه حتی جسد یك نفر و یا قطعه ای از لوازم كشتی ها و یا هواپیماهای نابود شده بر جای مانده باشد. بسیاری از هواپیماها در حالی نابود شده اند كه ارتباط رادیویی با مقصد نهایی تا لحظه نا پدید شدن بر قرار بوده است و بعضی پیامهای بسیار حیرت انگیزی مخابره كرده اند كه دلالت بر این امر داشته است كه كنترل خود را بر روی دستگاههای دقیق و حساس ناو بری از دست داده اند.عقربه قطب نماهاشان  مرتب به دور خود می چرخیده و اسمان زرد و مه الود گشته در حالی كه قبل ان هوا صاف بوده و اقیانوس منقلب شده بون اینكه توضیحی برای ان وجود داشته باشد.در مورد هواپیماها چنین به نظر می رسد كه ناگهان در یك چاه هوایی می افتندو این ناپدید شدنها در این منطقه هم چنان ادامه دارد. فرضیات مختلفی برای این موضوع بیان شده است. بعضی ان را تقدیر  و سرنوشت می دانند و بعضی دیگر ان را نتیجه  امواج جزر و مدی ناگهانی كه بوسیله زلزله و و گوی های اتشینی كه توسط اتشفشانهای ناگهانی تولید شده و باعث انفجار نا گهانی این كشتیها و هواپیماها و از بین رفتن انهاست. عده ای ان را نتیجه امدن بشقاب پرنده ها و موجودات فضایی می دانند.و یك نظر كه توسط ادگار كایس بیان شده وجود كریستالهایی است كه در این مناطق وجود دارد و باعث از كار افتادن دستگاههای الكتریكی این كشتیها و هواپیماها میشود. بعضی ان را نتیجه فعالیتهای مخفیانه و تحقیقات فضایی می دانند.
تمام هواپیماهایی كه گم شده اند بوسیله خلبانهای با تجربه هدایت می شده اند و كلیه این هواپیماها مجهز به تجهیزات نجات در مواقع ضروری بو ده اند و هم چنین سیستم تماس رادیویی و اكثرا در هوای مساعد و مناسب و در روز نا پدید شده اند. یكی از ویژگیهای این منطقه به این صورت هست كه تقریبا تمام جریاناتی كه در نیمكره شمالی قرار دارد گردشی چون عقربه های ساعت دارد و انهایی كه در نیمكره جنوبی هستند بر خلاف عقربه های ساعت ولی بعضی جریاناتی كه در این منطقه جود دارد مثل جریان بنگوئلا ازین قاعده مستثنی هستندو علت ان را كسی نمی داندبرمودا همانند گرداب اشیا را به سمت خود می كشد یعنی بردار جاذبه ان به سمت عمق دریا و مركز زمین است.بادها و امواج به همین اندازه مرموز هستند
ناگهانی ترین و پرقدرت ترین طوفانها ناگهان در یك دریا و هوای ارام ظاهر میشوند. یك راز پیچیده دیگر جریان اب گرم عجیب ابهای سفید گلف استریم است كه بعضی انرا نتیجه عبور دسته عظیمی از ماهیها ی منور و یا خاكی كه از حركت ماهی ها با اب مخلوط می شود علت ان هر عاملی باشد انقدر ارزش داشت كه 5 قرن پیش كلمبوس این نظریه را داد و این اخرین نوری بود كه فضانوردان در راه فضا به زمین می دیدند. منطقه مرموز دیگری در جنوب شرقی ژاپن كه بومیان به ان نام دریای شیطان داده اند وجود دارد كه در نظر ژاپنیها مشهورتر و خطر ناكتر از مثلث برمودا ست. ماهیگیران ان منطقه ازین دریا می ترسیدند و عقیده داشتند كه انجا جایگاه شیاطین و دیوها و هیولاهایی است كه كشتیها را می ربایند.مثلث برمودا و دریای شیطان هر دو در طول جغرافیایی 80 درجه هستند و مو قعیت متقارنی دارند.
نظریه ای كه وجود دارد این است كه در مناطق این چنینی قانون جاذبه زمین جاذبه مغناطیسی با قوانینی كه برای ما شناخته شده هستند منطبق نمی باشدو گردابهای مغناطیسی كه در این مكان ایجاد میشوند بر روی دستگاههای مخابراتی و مغناطیسی تاثیر كرده و شاید حتی بر نیروی جاذبه نیز اختلالاتی ایجاد می كند و موجب میشود كشتیها و هواپیماها ناپدید شده و شاید موجب انتقال انها به بعدی دیگر از زمان ومكان گردد.بعضی از محققین دلیل را  یوفو ها می دانندو بسیاری از ناپدید شدنهای هواپیماها با رویت نورهای غیر عادی متقارن بوده و بعضی پیشتر رفته و این اعمال را مربوط به تمدنهای بسیار قدیمی می دانند كه در این مناطق پیشرفت   كرده و پنهان هستند یا اینكه از مكانی دیگر به كره زمین امده و در اینجا اقامت كرده اند و در نهایت به عقیده بعضی محل اقامت امام زمان عج  در این منطقه به نام جزیره خضرا می دانند
ناپدید شدن كشتی ها در این مثلث عموما در محدوده ای از غرب اقیانوس اطلس بنام دریای ساراگوسو روی داده است دریای ساراگوسا  نه تنها بوسیله گیاهان عجیبش مشخص میشود بلكه ارامش مرگبارش نیز از صفات مشخصه انست
و گورستان كشتی های گم شده و از ان بعنوان دریای وحشت یاد میشود و بعضی از دریانوردان برای شور و حرارت بخشیدن بیشتر از بین رفتن كشتی های دیگری كه سالها پیش از بین رفته بود مثل كشتی معروف وایكینگها كه اسكلت ان هنوز باقی هست . كشتیهای بادبانی عربی و  حتی كشتی بزرگ جزیره اتلانتیس كه در قسمت جلو ان ورقه هایی از طلا تعبیه شده بود قرنهاست كه در دریایی بیحركت بر جای مانده و نابود شده است را مربوط به این دریا می دانندhttp://www.kimiagari.com/uploads/mosalas-bermooda%20(3)_7081.jpg

موقعیت مثلث برمودا
مثلث برمودا واقعا یک مثلث نیست، بلکه شباهت بیشتری به یک بیضی (و شاید هم دایره‌ای بزرگ) دارد که در روی بخشی از اقیانوس اطلس در سواحل جنوب شرقی آمریکا واقع است. راس آن نزدیک برمودا و قسمت انحنای آن از سمت پایین فلوریدا گسترش یافته و از پورتوریکو گذشته ، به طرف جنوب و شرق منحرف شده و از میان دریای سارگاسو عبور کرده و دوباره به طرف برمودا برگشته است. طول جغرافیایی در قسمت غرب مثلث برمودا 80 درجه است، بر روی خطی که شمال حقیقی و شمال مغناطیسی بر یکدیگر منطبق می‌گردند. در این نقطه هیچ انحرافی در قطب نما محاسبه نمی‌شود.

وینسنت گادیس که مثلث برمودا را نامگذاری کرده، آن را به صورت زیر توصیف می‌کند: « یک خط از فلوریدا تا برمودا ، دیگری از برمودا تا پورتویکو می‌گذرد و سومین خط از میان باهاما به فلوریدا بر می‌گردد. »

این محل فتنه‌انگیز و تقریبا باور نکردنی اسرار غیر قابل توصیف جهان را به خود اختصاص داده است. مثلث برمودا نامش را در نتیجه ناپدید شدن 6 هواپیمای نیروی دریایی همراه با تمام سرنشینان آنها در پنجم دسامبر 1945 کسب کرد. 5 فروند از این هواپیماها به دنبال اجرای ماموریتی عادی و آموزشی ، در منطقه مثلث ، پرواز می‌کردند که با ارسال پیامهایی عجیبی درخواست کمک کردند. هواپیمای ششم برای انجام عملیات نجات ، به هوا برخاست اما بعد از 23 ثانیه پرواز ناگهان از صفحه رادار محو شد که هر شش هواپیما به طرز فوق‌العاده مشکوکی مفقود شدند.

http://fa.azadnegar.com/files/imagecache/news_image/fa/image_gallery_68.jpeg

آخرین پیامهای مخابره شده آنها با برج مراقبت حاکی از وضعیت غیر عادی ، عدم روئیت خشکی ، از کار افتادن قطب نماها یا چرخش سریع عقربه آنها و اطمینان نداشتن از موقعیتشان بود. این در حالی بود که شرایط جوی برای پرواز مساعد بود و خلبانان و دیگر سرنشینان افرادی با تجربه و ورزیده بودند. با وجود مدتها جستجو هیچ اثری از قطعه شکسته ، لکه روغن ، آثاری از اجسام شناور ، خدمه یا تجمع مشکوکی از کوسه‌ها دیده نشد. هیچ حادثه‌ای چه قبل و چه بعد از آن ، تا این حد حیرت‌آورتر از ناپدید شدن دسته جمعی هواپیماهای مذکور نبوده است. در حوادثی مشابه در این منطقه ‌قایقها و کشتیهایی مفقود شده‌اند (قربانیان مثلث برمودا)، در برخی موارد هم فقط خدمه و سرنشینان ناپدید گشته‌اند.

ر اثر مرور زمان سیل شایعات در باره این منطقه قوت گرفت. شایعاتی از قبیل وجود یک هیولای عظیم الجثه در انجا، وجو معبری به جان دیگر، وجو یک نیروی مغناطیسی قوی در انجا و …. که اکثرا زائده تخیل مردم و منجمله روزنامه‌نگاران بود.

تا این که فکر کنم یک سال پیش بود که در اخبار اعلام شد که دانشمندان پی به دلیل علمی ناپدید شدن کشتی ها در مثلث برمودا پی بردند. انها با عکسبرداری هوایی و ماهواره ای از منطقه پی به وجود گسلها و دهانههایی آتشفشانی بزرگی در منطقه بردند که از آنها گاز متان بیرون می‌آمد.

جریان این گاز مکررا از دهانه این آتشفشان های ادامه داشته و موجب به ساطع شدن گاز از کف آب می‌شود. سقوط هواپیماها هم احتمالا به علت وجود گاز متان به نسبت زیاد در هوای اطراف هواپیما بوده و باعث توهم خلبان می‌شود. و موجب بیهوشی و یا گاه مرگ او می‌گردد. شاهد این مدعا هم وجود کف سفید رنگ در ساحل بر اثر خروج حباب های متان است که خلبانها بارها به آن اشاره کردند.

این مثلث برمودا هنوز یک راز بزرگه گاز متان و آتشفشان ممکنه باشه اما علت اصلی نیست هنوز کسی نتونسته اونجا رو ببینه تصاویر ماهواره ای هم منطقه ی متلث شکلی رو نشون میدن که تقریبا به صورت یه خشکیه که وسطش یه حالتی مانند گرداب بشدت عظیم وجود داره

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/f/f0/TBF_(Avengers)_flying_in_formation.jpg/220px-TBF_(Avengers)_flying_in_formation.jpg

منطقه وحشت

همه روزه هواپیماهای متعددی بر فراز مثلث برمودا پرواز می‌کنند. کشتیهای بزرگ و کوچک در آبهای آن در حال تردند و افراد زیادی برای بازدید ، به این منطقه مسافرت می‌کنند، بدون آنکه اتفاقی بیفتد. از طرف دیگر ، در دریاها و اقیانوسها در سراسر دنیا ، کشتیها و هواپیماهای زیادی مفقود شده و می‌شوند. پس چرا فقط مثلث برمودا از بقیه مناطق تفکیک شده است. علت این است که اولا هیچ امیدی برای یافتن حتی اثر و نشانه‌ای وجود ندارد. ثانیا در هیچ منطقه دیگر چنین ناپدید شدنهای بی دلیل ، بیشمار و نامعلوم روی نداده و به این خوبی ثبت نشده است.

مشاهدات و گزارشات

در بیشتر اتفاقات مثلث برمودا ، اکثر هواپیماها در حالی ناپدید شده‌اند که تماس رادیویی خود را با ایستگاههای مبدا و مقصدشان تا آخرین لحظه حفظ کرده‌اند و یا برخی دیگر در لحظات آخر پیامهای غیر عادی مخابره کرده‌اند که حاکی از عدم کنترل آنان بر روی دستگاه و ابزارها بوده است و یا چرخش عقربه‌های قطب نما به دور خود و تغییر رنگ آسمان اطراف به زردی و مه آلودی ، آن هم در روز صاف و آفتابی و یا تغییراتی غیر عادی در آبها که تا لحظاتی قبل آرام بوده‌اند، بدون بیان هیچ دلیل روشنی از چگونگی این وقایع.

این پیامها رفته رفته ضعیف‌تر و غیرقابل تشخیص‌تر شده و یا سریعا قطع شده‌اند. دقیقا مثل اینکه چیزی ارتباط رادیویی را قطع کرده باشد و یا چنانچه اظهار عقیده شده، در حال دور شدن و عقب رفتن از فضا و زمان بوده و دورتر و دورتر شده‌اند. در برخی موارد گزارشها حاکی از آن بود که نوری ناشناخته و غیر قابل تشریح روئیت شده است. همچنین توده سیاه و تاریکی در سطح دریا که پس از مدتی ناپدید شده ، در جریان اتفاقات مزبور گزارش شده است.

در مواردی هم گزارش شده که نقطه تاریک بزرگی در میان ستارگان در آسمان دیده شده که نوری متحرک از طرف زمین به آن قسمت وارد شده و سپس هر دو ناپدید شده‌اند. در تمام مدت دیده شدن تاریکی ، دستگاهها و سایر ابزارهای قایق‌های ناظر از کار افتاده بودند که پس از رفع تاریکی آسمان ، دوباره شروع بکار کرده‌اند.

در یک مورد هم پیامی عجیب از یک کشتی باری ژاپنی بدین مضمون دریافت گردید. «خطری همانند یک خنجر هم اکنون … به سرعت می‌آید … ما نمی‌توانیم فرار کنیم …» در هر حال بدون اینکه مشخص شود خنجر چه بود، کشتی ناپدید شد.

علل واقعه

علل فرضی طبیعی
توضیحات و علل فرضی مختلفی درباره حوادث مثلث برمودا ارائه شده است که معمول‌ترین فرضیات بر اساس مرگ غیر طبیعی (زیرا هیچ جسدی تا کنون بدست نیامده است.) بنا شده است. این توضیحات عبارتند از:

جزر و مد ناگهانی دریا در نتیجه زلزله در اعماق دریا ، وزش بادهای مخرب و اختلالات جوی ، گویهای آتشفشان که موجب انفجار هواپیماها می‌شود، گرفتار آمدن در جاذبه یک گرداب یا گردباد که باعث سقوط و انهدام هواپیماها یا انحراف مسیر کشتیها و مفقود شدن آنها در آب می‌شود، تحت تاثیر نیرویی مغناطیسی قرار گرفتن و اختلالات امواج الکترومغناطیسی، ولی این دلایل توجیه قابل قبولی برای ناپدید شدن هواپیماها و کشتیهای متعدد در یک منطقه نیست.

علل فرضی غیر طبیعی
دستگیری و ربوده شدن به وسیله زیردریایی یا بشقاب پرنده‌هایی متعلق به کراتی دیگر که برای تحقیق درباره حیات و زندگی باستان و حال ما انسانها به کره زمین آمده‌اند، می‌تواند علتی غیر طبیعی برای توجیه وقایع باشد.

یکی از عجیب‌ترین پیشنهادات در این مورد بوسیله ادگار کایس ، پیشگو و روانکاو و حکیم در دهه پنجم قرن بیست ، ارائه شده است. به عقیده وی قرنها قبل از کشف اشعه لیزر ، بومیان سواحل اقیانوس اطلس از کریستال به عنوان یک منبع انرژی و قدرت استفاده می‌کردند. به نظر کاین نوعی نیروی شیطانی القا شده از سوی آنها ، در عمق یک مایلی در قسمت غرب اندروس غرق شده که هنوز در برخی مواقع باعث از کار انداختن ابزار و وسایل الکتریکی کشتیها ، هواپیماها و در نهایت نابودی آنها می‌گردد.

ام. ک. جساپ که یک فضانورد ، منجم و متخصص کره ماه است، در کتابش به نام « در مورد بشقاب پرنده‌ها » ابزار می‌دارد که ناپدید شدن کشتیهای مشهور در مثلث برمودا ، به وسیله اجسام پرنده صورت گرفته است. وی مفقود شدن خدمه آنها را نیز به اجسام مزبور ربط می‌دهد. به عقیده جساپ یوفوها هر چه هستند، حوزه مغناطیسی موقتی ایجاد می‌کنند که دارای طرحی یونیزه شده است و می‌تواند باعث متلاشی شدن یا ناپدید شدن هواپیماها و کشتیها گردد. او روی این سوال کار می‌کرد که چگونه نیروی مغناطیسی کنترل شده و می‌تواند باعث نامرئی شدن گردد. نظریه میدان واحد انیشتین او را مجذوب کرده بود. جساپ هر دو اینها را کلیدی می‌دانست برای ظهور و محو شدن ناگهانی بشقاب پرنده‌ها و ناپدید شدن کشتیها و هواپیماها. ولی مرگ امکان ادامه فعالیت و نتیجه گیری را از جساپ گرفت و تحقیقاتش نیمه تمام ماند.


http://www.econews.ir/fa/Files/NewsImages/2012/econews-mosalasbermoda_Fixd.jpg

گذشته و آینده برمودا
به نظر می‌رسد که این منطقه طی زمانهای متمادی گذشته نیز در افسانه‌ها به منزله مکانی ترسناک وجود داشته و حتی خیلی قبل از تاریخ کشف آن و بعد از آن تاریخ تا صدها سال با عناوین «دریایی از مقبره‌ها» ، «مثلث شیطان» ، «مثلث مرگ» ، «دریای بدبختی» ، «گورستان آتلانتیک» نامیده می‌شده است.
شومی و بدشگونی مثلث برمودا حتی در عصر فضا نیز باعث تعجب انسانهایی چون کریستف کلمب و فضانوردان آپولو 13 که یکی کاشف در زمین و دیگری در فضاست، شده است.

اینکه چرا وقایع عجیب این منطقه گزارش نمی‌شود، شاید به دلیل ایجاد رعب و وحشت عمومی باشد، شاید هم چون دلیل اصلی وقایع معلوم نیست، اتفاقات مربوطه بازتاب نمی‌یابد. البته در اغلب گزارشات ارائه شده هم سانسورهایی وجود دارد که اصل وقایع را سرپوشیده نگه می‌دارد.

تصاویر کشتیهایی که در زمانهای مختلف در برمودا ناپدید شدند اولین 1780 میلادی و آخرین سال 1999 میلادی
http://www.bermuda-triangle.org/html/lost_ships.html

http://www.bermuda-triangle.org/html/lost_aircraft.html

تصاویر هواپیماهای گرفتار در برمودا اولی 1942و آخری همین سال 2002
http://persianpet.org/forum/images/imported/2012/03/5753.jpg

این هم قربانیان مثلث برمودا :

هواپیماهای مهم مفقود شده

5 دسامبر 1945 : 5 هواپیمای جنگنده TBM متعلق به نیروی دریایی که در یک پرواز آموزشی از پایگاه دریایی هوایی فورت لادردیل در فلوریدا به هوا برخاستند و همگی ناپدید شدند. مجموع خلبان و سرنشینان آن 14 نفر بودند.

5 دسامبر 1945 : هواپیمای بمب افکنهای PBM مارتین مارینر با 13 خدمه که جهت نجات هواپیماهای TBM اعزام شده بود، چند دقیقه بعد از پرواز ارتباط رادیویی‌اش قطع شده و ناپدید گشت.

1947 : هواپیمای سوپر فورت C-54 متعلق به ارتش آمریکا در 100 مایلی برمودا ناپدید شد.

29 ژانویه 1948 : هواپیمای چهار موتوره استارتایگر از نوع تئودور 4 در حالیکه ارتباط رادیویی‌اش با مرکز قطع گردیده بود، در 380 مایلی شمال شرقی برمودا با 13 سرنشین و خدمه گم شد.

28 دسامبر 1948 : هواپیمای Dc-3 در مسیر سن خوان به میامی با 32 سرنشین به اضافه خدمه ناپدید شد.

17 ژانویه 1949 : استارآریل همتای هواپیمای استارتایگر ، در مسیر لندن به سانیتاگوی شیلی از طریق برمودا و جامائیکا ، در 380 مایلی جنوب و جنوب غربی برمودا سمت کینگستون پس از قطع ارتباط رادیویی‌اش ، ناپدید شد.

مارس 1950 : هواپیمای آمریکای گلوب ماستر در شمالی‌ترین قسمت مثلث در حالیکه رهسپار ایرلند بود، گم شد.

2 فوریه 1952 : هواپیمای باربری انگلیسی یورک در شمال مثلث که رهسپار جامائیکا بود، با 33 سرنشین ، ناپدید شد.

30 اکتبر 1954 : هواپیمای نیروی دریایی سوپر کانستلیشن با 40 سرنشین در شمال مثلث ناپدید گشت.

9 نوامبر 1956 : هواپیمای گشتی P5M متعلق به نیروی دریایی با 10 خدمه نزدیک برمودا ناپدید شد.

8 ژانویه 1962 : هواپیمای نیروی هوایی در مسیر لنگلی فیلد ، در ویرجینیا به آزورز ، گم شد.

28 آگوست 1963 : دو هواپیمای جدید متعلق به نیروی هوایی ، چهار موتوره از نوع KC- 135 استراتوتانکرز از پایگاه هوایی همستید ، در فلوریدا به قصد پیوستن به گروه اختصاص یافته جهت سوخت گیری ، در 300 مایلی جنوب غربی برمودا ناپدید شد.

5 ژوئن 1965 : هواپیمای C- 119 باکسکار با 10 خدمه در جنوب شرقی باهاما ناپدید گردید.

11 ژانویه 1967 : هواپیمای YC- 122 شکاری که به هواپیمای باری تبدیل شده بود، با 4 سرنشین در ناحیه گلف استریم بین پالم‌بیج و گراند باهاما گم شد.

22 سپتامبر 1963 : هواپیمای بازی C-132 که رهسپار آزوزر بود، ناپدید گشت.
کشتیهای مهم مفقود شده
لیست زیر کشتیهای مهمی که در مثلث برمودا ناپدید شده‌اند یا بدون هیچ سرنشینی به حالت غرق شده در آبها پیدا شده‌اند، را نشان می‌دهد.

1840 : کشتی بزرگ فرانسوی رزالی که از اروپا عازم هاوانا بود، در مثلث برمودا با تمام وسایل دریانوردی و مجموعه‌های دست نخورده پیدا شد، در حالی که تمام سرنشینان آن ناپدید شده بودند.

ژانویه 1880 : کشتی جنگی بادبان‌دار انگلیسی آتلانتا ، برمودا را به مقصد انگلستان با 290 سرنشین ترک کرد که احتمالا در محلی نه چندان دور از برمودا باید ناپدید شده باشد.

اکتبر 1902 : کشتی آلمانی سه دکله فریا ، مدت زمانی کوتاه بعد از ترک مانزانیوی کوبا در حالیکه خیلی ناجور کج شده و قسمتی از دکل آن از بین رفته و لنگر آن آویزان بود، پیدا شد. تقویم اتاق کاپیتان 14 اکتبر یعنی روز بعد از حرکت را نشان می‌داد.

مارس 1918 : کشتی نیروی دریایی آمریکا به نام یواس. اس سیکلوپز ، 19000 تنی با طول 500 پا در چهارم مارس از باربادوس با 309 سرنشین و خدمه به طرف نورفولک حرکت کرد. نه هوا بد بود، نه پیامی رادیویی دریافت شد و نه قطعه شکسته‌ای هرگز از آن بدست آمد.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/2/2b/Triangles1.jpg/300px-Triangles1.jpg

1925 : اس. اس. کاتوپاکسی که از چارلستون عازم هاوانا بود، ناپدید گردید.

آوریل 1932 : دو کشتی دکل‌دار جان و مری ، ثبت شده در نیویورک ، شناور اما خالی از سرنشین در 50 مایلی جنوب برمودا در حالیکه بادبانهایشان جمع شده بود و بدنه آنها به تازگی نقاشی گردیده بود، پیدا شدند.

فوریه 1940 : کشتی گلوریا کلیت از سینت وینسنت ، متعلق به کمپانی هند غربی ، بدون سرنشین از 200 مایلی جنوب موبایل در آلاباما پیدا شد، در حالیکه همه وسایل آن دست نخورده و منظم بود.

22 اکتبر 1944 : کشتی باری کوبایی به نام رابیکن در حالی که همه سرنشینان آن به به جز یک سگ ، به نظر می رسید که کشتی را ترک کرده‌اند، بوسیله گارد ساحلی در گلف استریم از سواحل فلوریدا پیدا شد.

ژوئن 1950 : کشتی باری اس. اس. سندرا به طول 350 پا از ساوانای جورجیا به مقصد پورتو کابلو ، در ونزوئلا با 300 تن محموله حشره‌کش از سینت آگوستین در فلوریدا ، عبور کرد و سپس بدون باقی گذاشتن هیچ اثری از خود ناپدید گردید.

سپتامبر 1955 : کشتی کانمارا 4 به طرزی مرموز در 400 مایلی جنوب غربی برمودا غرق شده بود.

2 فوریه 1963 : کشتی باری مارین سولفور کوئین به طول 425 پا که از بیومونت در تگزاس رهسپار نورفولک در ویرجنیا بود، بدون ارسال هیچ پیامی اثری یا باقی گذاشتن شکسته پاره‌ای از خود با تمام خدمه و سرنشینان ناپدید شد.

اژوئیه 1963 : کشتی کوچک ماهیگیری اسنو بوی با 63 پا طول و 40 سرنشین ، در جامائیکا به مقصد شمال شرقی کی ، در 80 مایلی جنوب برمودا ناپدید گشت.

1924 : کشتی باری ژاپنی ری فوکو مارو در فاصله‌ای بین باهاما و کوبا تقاضای کمک کرد و سپس ناپدید شد.

1931 : کشتی باری استیونجر با 43 خدمه ناپدید گردید.

مارس 1938 : کشتی باری استرالیایی آنجلو استرالین با 39 خدمه ، خبری را بدین مضمون «همه چیز خوب است» برای آخرین بار از آزورز مخابره کرد.
دسامبر 1967 : قایق مسابقه‌ای رواناک با 46 پا طول در حالیکه از خشکی اطراف قابل روئیت بود، ناپدید گردید.

24 دسامبر 1967 : کشتی ویچ کرافت به حالت شناور در بندری در یک مایلی میامی پیداش شد، در حالیکه کابین هدایت کشتی سرنشینان و مالک آن همگی ناپدید شده بودند.

آوریل 1970 : کشتی باری میلتون یاتریدز که از نیو اورلئان عازم کیپ تاون بود، ناپدید شد.

مارس 1973 : کشتی باری هزار تنی آنتیا که با 32 خدمه در مسیر نیوپورت نیوز به آلمان در حال دریانوردی بود، ناپدید گردید.

یك دانشمند ژئوفیزیك ساكن شهر وارونژ روسیه مدعی كشف علت طبیعی روی دادن حوادث ناگوار در منطقه «مثلث برمودا» شد. به گزارش خبرنگار «علمی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) در آسیای میانه،‌ «ولادیسلاو بوكریف» در این زمینه گفت: ویژگی عجیب مثلث برمودا توسط طبیعت برنامه‌ریزی شده است كه یكی از شعبات جریانات گرم گلف‌استریم، با گردش در جهت عقربه های ساعت در منطقه دریای «سارگاسوف»، با جهش در ساحل فلوریدا به سمت عرض شمالی بالا روی می دهد. این حركت به یاد آورنده پرتاب كننده دیسكی می باشد كه در آغاز خود می چرخد و تنها در لحظه ای كه بالاترین سرعت زاویه‌یی را بدست آورد، دیسك را به جلو پرتاب می كند. برمودا، گودالی مستقل و عظیم است. جریانات حلقه‌یی آن، مشروط به اشكال خطوط ساحلی و عمق كم آن است كه تا 26 متر می باشد. به نظر وی وجود میكرو و ماكرو گودال هایی در این منطقه، مولد آشفتگی های جاذبه‌یی و مغناطیسی می باشد كه در نتیجه آن دستگاه ها از كار افتاده و ارگانیزم انسان سنگینی‌ای را تحمل می كند كه گاهی مرگ‌بار است. وی می گوید: از آنجایی كه در این منطقه، گردش آب در جهت عقربه‌های ساعت است، برمودا همانند گرداب اشیا را به سمت خود می كشد، یعنی بردار جاذبه به سمت عمق دریا و مركز زمین است. به گفته این دانشمند روسی، برمودا برای وسایط نقلیه هوایی و دریایی تنها در زمان وقوع جزر در دریا خطرناك است. در این فاز، ابتدا گودال های آبی و پس از آن گودال های هوایی پدیدار می شوند. این وضعیت همانند فنجانی است كه به طور ناگهانی انتهای آن را باز كنند. آب به سمت شكاف حركت می كند و حركتی گردشی به خود می گیرد و در امتداد خود، جریان هوایی را می راند. این دانشمند ژئوفیزیك روسیه می افزاید: با دانستن فاز جریان مد و ویژگی تشكیل جریانات، می توان روشی را ایجاد كرد كه وقوع حادثه را در این مثلث ناآرام، همچنین در سایر نقاط خطرناك جهان هشدار دهد.


گورستان آتلانتیك

منطقه ی وسیع و مثلث شكلی كه در قسمت شمالی اقیانوس اطلس واقع شده وقایع عجیبی را در خود به ثبت رسانده است این وقایع عجیب شامل ناپدید شدن افراد، كشتیها و هواپیماها میشود. گوشه های این مثلث را، ۱) جزیره ی برمودا ۲) میامی، فلوریدا و ۳) سن خوان، پوئرتو ریكو تشكیل میدهند. مثلث برمودا به مثلث شیطان نیز معروف است.

مقعیت جغرافیایی منطقه….

Bermuda Triangle

اولین گزارش از اتفاق های مرموز در این منطقه به ۱۴۹۲ میلادی و از » Christopher Columbus » بر می گردد، وی در هین سفرش در اطراف این منطقه اظهار كرده است كه قطب نما ها دچار مشكل شده بودند و همچنین او و تمام خدمه ی كشتی نور عجیبی مانند شعله ی آتش را در آسمان مشاهده كرده اند.

مشهور ترین اتفاق در مثلث برمودا مربوط به ناپدید شدن ۵ هواپیمای نیروی دریایی ارتش ایالات متحده است كه پرواز ۱۹ معروف است.در ۵ دسامبر سال ۱۹۴۵ پنج هواپیمای بمب افكن » Avenger Torpedo » در فراز منطقه ی برمودا ناپدید شدند. هر پنج هواپیما از » Ft. Lauderdale » فلوریدا به آن منطقه جهت انجام تمرین نظامی اعزام شده بودند و سرپرستی این گروه را ستوان » Charles Taylor » بر عهده داشت. در ابتدای پرواز ناگهان قطب نمای ستوان » Taylor » دچار مشكل گردید و او سعی كرد كه هواپیما ها را تنها با استفاده از نقشه راهنمایی كند. در آخر كلماتی كه از آن پنج هواپیما شنیده شد این بود » همه چیز غیر عادیه .. دریا اون جوری كه باید باشه نیست !! » حال واقعا» چه اتفاقی افتاده است؟ آیا یك نقص فنی بوده و باعث سقوط هواپیما ها شده است؟ یا اتفاق های عجیب دیگر باعث ناپدید شدن آنها شده است؟

از بعضی از گزارشها بدست آمده كه اشیا دیسك مانند عجیبی در این منطقه دیده شده اند كه بر روی آب معلق بوده و یا به داخل آب رفته اند» UFO ها «. ورود آنها به آب مشكلی برای آنها ایجاد نمیكند و این به خاطر نوع سیستم محركه ای است كه توسط آنها استفاده میشود مانند » Gravity Drive » (توضیحات در پست قبلی) یا نوعی نیروی الكترو مگنتیكی كه مشكلاتی را برای دستگاه ها ایجاد میكنند و همین نكته میتواند علت ایجاد مشكل در قطب نماهای آن ۵ هواپیما نیز باشد.

نوع مطلب : متافیزیک، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
جمعه 7 شهریور 1393 03:22 ب.ظ
سلام خسته نباشید واقعا حیرت انگیزاست . غم انگیز چون افراد زیادی در برمودا ناپدید شده اند.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


موضوعات
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

راهنمای مدیریت